שחייה

שחייה

טלפון ישיר: 09-8340746

ענף השחייה של בני הרצליה

בני הרצליה שחייה

 

 

*

← אודות

← בית הספר לשחייה

← הרשמה לשיעורים פרטיים

← חוגי שחייה מתקדמים ושחיינים

← חוגי שחייה למבוגרים

← נבחרות וכיתות הספורט

← לוח אירועים ותחרויות נבחרות 2023-24

אליפות הרצליה לזכרו של אלון רונן

← צוות ענף השחייה

← שיאי האגודה

← נהלי ענף השחייה וערכי הנבחרות

← ענף השחייה בפייסבוק

 

 

***

            

אודות

אגודת השחייה "בני הרצליה" היא אגודת שחייה מהמובילות בישראל שבשורותיה שחו לאורך השנים שחיינים מצמרת השחייה הישראלית. האגודה הינה חלק מעמותת בני הרצליה, עמותה ללא כוונות רווח, שמטרתה קידום הספורט בעיר הרצליה כדרך חיים.

חזון – אגודת השחייה של בני הרצליה הציבה כיעד לקדם את העיסוק בשחייה יחד עם יצירת אתגר וטיפוח ההנאה מהספורט. האגודה פועלת לייצר את התנאים המתאימים לצמיחת שחייני העילית הבאים של ישראל תוך כדי הנחלת ערכים ספורטיביים וחברתיים.

מצויינות – לשם הגשמת החזון האגודה משקיעה משאבים לקידום התנאים הפיסיים של האימון כמו גם שאיפה לרמת הדרכה גבוהה של המדריכים והמאמנים הפועלים בשורותיה. לשירות האגודה והשחיינים עומד המתקן הטוב ביותר בישראל כיום הממוקם במרכז אפולוניה שכולל בריכת שחייה חצי אולימפית ברוחב של 8 מסלולים ובריכה לימודית באורך של 20 מטר וברוחב של 5 מסלולים. אגודת השחייה מחוייבת למצויינות בספורט ובחיים בכלל, והשאיפה היא להמשיך להוביל את השחייה הישראלית בשנים הקרובות. תפיסת העולם של האגודה היא שההגעה למצויינות תעשה על ידי פיתוח חוזקותיו הייחודיות של כל שחיין ובעזרת כך, העלאת הבטחון העצמי של השחיין ואמונתו ביכולתו להצליח. אנו מעודדים את השחיינים לעצמאות, למשמעת עצמית וללקיחת אחריות על תפקודם כספורטאים. כיום שחייני האגודה זוכים להישגים מעולים ברמה הארצית כולל מדליות באליפויות ישראל. באליפויות ישראל קיץ 2023 האגודה סיימה במקום השביעי באליפות הבוגרים, במקום התשיעי באליפות הנוער ובמקום השביעי באליפות לגילאי 10-14 בישראל מתוך כ-60 אגודות שחייה. הישג השיא של האגודה הוא גם הישג השיא של השחייה הישראלית לדורותיה – מקום רביעי למתן רודיטי במשחה ל-10 ק"מ במים פתוחים באולימפיאדת טוקיו 2021. 

תרבות שחייה – כחלק מהשאיפה לייצר תרבות ספורט ובפרט שחייה, אגודת בני הרצליה מציעה חוגי שחייה לכל הרמות והגילאים, ונבחרות שחייה המשתתפות באליפויות ישראל ובתחרויות בינלאומיות. בחוגי השחייה פעילים למעלה מ-870 שחיינים ובנבחרות השחייה פעילים 135 שחיינים ב-7 נבחרות שחייה. חוגי לימוד השחייה נותנים מענה לילדים ולמבוגרים ללא כל ידע מוקדם בהם לומדים סגנון ראשון (בד"כ חתירה). בהמשך בחוגי שיפור הסגנון נלמדים 3 סגנונות השחייה הנוספים. החל מהשנה השנייה לאימונים משתלבים הילדים בחוגי השחייה המתקדמים המחולקים ל-2 רמות: מתקדמים ושחיינים. ילדים צעירים בעלי כישורים מתאימים מאותרים לנבחרות ובתהליך הדרגתי רוכשים את המיומנויות הנדרשות לשחייה תחרותית. האימונים בנבחרות השחייה שכוללות ילדים כבר מגיל 8, הינם בתדירות של 3 פעמים בשבוע לשחיינים הצעירים ועד ל-9 פעמים בשבוע לשחיינים הבוגרים. בנוסף לאימוני המים משולבים אימונים "יבשים" הכוללים פילאטיס, חדר כושר, אימוני כושר מגוונים, ליווי תזונתי, הרצאות פסיכולוג ועוד. אגודת השחייה של בני הרצליה בשיתוף עם עיריית הרצליה מפעילה כיתות ספורט החל מגילאי חטיבת הביניים המציעה שילוב של אימוני שחייה במהלך יום הלימודים במטרה לאפשר שילוב מיטבי בין ניהול אורך חיים ספורטיבי לבין מצויינות אקדמית. המדריכים והמאמנים של בני הרצליה הם מקצועיים ומנוסים בהדרכת ובאימון שחייה. לאור השאיפות ההישגיות של המועדון, ישנו דגש רב על קידום הילדים לשחייה נכונה ומקצועית כבר משלב לימוד השחייה. לכן המדריכים והמאמנים באגודה עוברים הדרכות והשתלמויות בארץ ובעולם בנושא לימוד והדרכת שחייה, מתודיקה ושחייה תחרותית.

 

מוקדי פעילות

  • מרכז הספורט אפולוניה – רח' נתן אלתרמן 27, הרצליה
  • קאנטרי קלאב הרצליה – רח' ז'בוטינסקי 85, הרצליה

במהלך כל השנה ניתן ללמוד שחייה.
מזכירות ענף השחייה: טל. 09-8340746 פקס. 09-8340990 | swimming@bho-old.pc-games.co.il

 


 

 

***

בית הספר לשחייה

קורס לימוד שחייה

בחודשי הקיץ בני הרצליה מציעה קורסי לימוד שחייה לילדים ללא כל ידע מוקדם.
הסגנון הראשון הנלמד בשיעורי השחייה הוא סגנון החתירה. סגנון זה הינו הפשוט ביותר קואורדינטיבית ללמידה לילדים.
בשיעורים הראשונים של החוג המטרה היא להקנות הרגלי מים ראשוניים – הליכה במים, הכנסת ראש למים, הוצאת אויר במים, ציפה, חץ על הבטן וחץ על הגב. דגש רב ניתן להוצאת אויר במים תוך כדי ביצוע חץ על הבטן – מיומנות שנדרשת בכדי לשחות. בשיעורים הבאים נלמדת תנועת הרגליים של סגנון החתירה. התרגול הוא בתחילה ליד הקיר ולאחר מכן עם גלשן לאורך הבריכה. בשלב הבא נלמדת תנועת הידיים בחתירה, ובהמשך תנועת ידיים עם נשימה. לאחר שהילדים רכשו את כל אחת מהמיומנויות הנ"ל הם מוכנים לשילוב כולן לכדי שחיית חתירה.
כמובן שקצב ההתקדמות בחוג תלוי בגיל הילד וביכולת האישית שלו. במסגרת שיעורי השחייה משולבים משחקי מים ופעילות חוויתית שגורמים לילדים להינות מהשיעור יחד עם ההתמודדות עם האתגרים.

באיזה גיל ניתן להתחיל?
ילדים בגילאי 5 ומעלה ללא כל ניסיון מוקדם או עם מיומנויות בסיסיות מוזמנים להצטרף. לא יתקבלו ילדים שלא מלאו להם 5 שנים. בגילאים מוקדמים יותר מומלץ לקחת את הילדים לבריכה באופן עצמאי למשחקי מים והפעלות שונות בכדי להרגיל את הילדים לסביבה המימית.

מהי מתכונת הקורס?
הקורס כולל 12 שיעורים בתדירות של פעמיים עד שלוש בשבוע. כל שיעור שחייה נמשך 40 דקות. הקבוצות הן קטנות – עד 6 ילדים בקבוצה, דבר שמאפשר למדריך להעניק יחס אישי לכל ילד. הקבוצות הן מעורבות – בנים ובנות ביחד. בקורס לימוד שחייה לומדים סגנון שחייה ראשון אך חשוב לזכור שכל ילד מתקדם בקצב האישי שלו ולא כל הילדים מצליחים להגיע לרמת סגנון הגס בקורס של 12 שיעורים. במיוחד ילדים צעירים בני 5 יתקשו יותר לעשות זאת והמטרה בקורס של ילדים בגילאים אלו היא בעיקר הרגלי מים ומיומנויות ראשונות של שחייה. בסיום הקורס מוצעים חוגי המשך שמטרתם קידום הסגנון הראשוני שנלמד.

מחזורי קיץ 2023 – ההרשמה הסתיימה

איך מצטרפים לקורס?
ניתן להירשם ללא כל מבדק מקדים דרך "הרשמה לחוגים" כאשר תפתח ההרשמה לקראת חודשי הקיץ. אנא שימו לב להירשם לקבוצת הגיל המתאימה. 

חוגי שיפור סגנון בסיום קורס לימוד השחייה
קורס לימוד השחייה מלמד סגנון שחייה ראשון ברמה בסיסית, אך כדי להטמיע את הנלמד ולשפר את כישורי השחייה חשוב לתרגל. בסיום כל קורס מוצע חוג שחייה ברמת "שיפור סגנון" למסיימי הקורס בהתאם לרמת השחייה שלהם. בחוג מתרגלים הילדים את סגנון השחייה שזה עתה למדו, ובהמשך לומדים סגנונות שחייה נוספים ומיומנויות שחייה חדשות.

 

 

 

חוג לימוד שחייה

בחוג לימוד השחייה של בני הרצליה יש תוכנית מובנית והדרגתית לרכישת מיומנויות השחייה.
הסגנון הראשון הנלמד הוא סגנון החתירה. סגנון החתירה הינו סגנון פשוט וזמין יחסית ללמידה – תנועת הרגליים דומה להליכה ותנועת הידיים היא פשוט לסובב את הידיים. מסיבה זו ילדים בגילאים הצעירים מצליחים ללמוד מהר יותר לשחות בסגנון החתירה מאשר לשחות בסגנון החזה שדורש קואורדינציה רבה, וזהו הסגנון הראשון שנלמד ברוב המדינות המובילות בשחייה.
בשיעורים הראשונים של החוג המטרה היא להקנות הרגלי מים ראשוניים – הליכה במים, הכנסת ראש למים, הוצאת אויר במים, ציפה, חץ על הבטן וחץ על הגב. דגש רב ניתן להוצאת אויר במים תוך כדי ביצוע חץ על הבטן – מיומנות שנדרשת בכדי לשחות.

בשיעורים הבאים נלמדת תנועת הרגליים של סגנון החתירה. התרגול הוא בתחילה ליד הקיר ולאחר מכן עם גלשן לאורך הבריכה. השחייה היא עם הכנסת הראש כך ששוב יש תרגול של הוצאת אויר תוך כדי שכיבה על הבטן.
בשלב הבא נלמדת תנועת הידיים בחתירה. התנועה נלמדת עם שילוב תנועת הרגליים.

לאחר מכן הילדים לומדים כיצד יש לנשום בחתירה (הצידה). התרגול הוא בתחילה ליד הקיר ואחר כך עם גלשן בשילוב רגליים.
לאחר שהילדים רכשו את כל אחת מהמיומנויות הנ"ל הם מוכנים לשילוב כולן לכדי שחיית חתירה.כמובן שקצב ההתקדמות בחוג תלוי בגיל הילד וביכולת האישית שלו. במסגרת שיעורי השחייה משולבים משחקי מים ופעילות חוויתית שגורמים לילדים להינות מהשיעור יחד עם ההתמודדות עם האתגרים.

המטרה של החוג היא להגיע לשחייה המשלבת לקיחת אוויר והוצאתו בתוך המים של לפחות 10 מטרים ברצף.

באיזה גיל ניתן להתחיל?
ילדים בגילאי 5 ומעלה ללא כל ניסיון מוקדם או עם מיומנויות בסיסיות מוזמנים להצטרף. בגילאים מוקדמים יותר מומלץ לקחת את הילדים לבריכה באופן עצמאי למשחקי מים והפעלות שונות בכדי להרגיל את הילדים לסביבה המימית.

מהי מתכונת החוג?
החוג פועל במתכונת שנתית בתדירות של פעמיים בשבוע, במשך 45 דקות לשיעור. קבוצות לימוד שחייה הן קטנות – עד 6 ילדים. החוג פועל לאורך השבוע בימים א'-ו' בשעות אחר הצהריים. בניגוד לבתי ספר אחרים לשחייה, בני הרצליה מציעה לימוד שחייה כחלק מחוג ולא מקורס מוגבל בזמן. היתרון בכך הוא שניתן להתקדם באופן רציף מהרגלי המים הראשונים אל סגנון השחייה הראשון ובהמשך אל חוגי שיפור הסגנון בהם לומדים את שאר סגנונות השחייה.

איך מצטרפים לחוג?
ניתן להירשם ללא כל מבדק מקדים דרך "הרשמה לחוגים". אנא שימו לב להירשם לקבוצת הגיל המתאימה.

חוג שיפור סגנון

קורס לימוד השחייה מלמד סגנון שחייה ראשון ברמה בסיסית, אך כדי להטמיע את הנלמד ולשפר את כישורי השחייה חשוב לתרגל. בסיום כל קורס מוצע חוג שחייה למסיימי הקורס בהתאם לרמת השחייה שלהם. בחוג מתרגלים הילדים את סגנון השחייה שזה עתה למדו, ובהמשך לומדים 2 סגנונות שחייה נוספים ומיומנויות שחייה חדשות. ופעילות חוויתית שגורמים לילדים להינות מהשיעור יחד עם ההתמודדות עם האתגרים.

המטרה של החוג היא לרכוש 3 סגנונות שחייה ברמת הסגנון הגס.

באיזה גיל ניתן להתחיל?
ילדים בגילאי 6 ומעלה שסיימו את קורס לימוד השחייה או שהשתתפו בחוג לימוד השחייה למשך מספר חודשים. ילדים שלמדו בבתי ספר לשחייה שלא בבני הרצליה יידרשו למבדק הערכה של יכולותיהם והתאמת קבוצה.

מהי מתכונת החוג?
החוג פועל במתכונת שנתית בתדירות של פעמיים בשבוע, במשך 45 דקות לשיעור. קבוצות שיפור הסגנון הן קטנות – עד 10 ילדים. החוג פועל לאורך השבוע בימים א'-ו' בשעות אחר הצהריים.

איך מצטרפים לחוג?

 יש לעבור מבדק שחייה להתאמת קבוצה על פי גיל ורמה. יש להגיע למבדק שחייה עם בגדי ים, כובע שחייה לבעלי שיער ארוך ומשקפי שחייה. מבדקים מתקיימים בימי שני 17:15-18:00 ובימי רביעי 18:00-18:45. 

***

שיעורים פרטיים

ככלל אנו ממליצים על השתלבות בקורסי השחייה ובחוגי השחייה המציעים את הפתרונות הטובים ביותר לילדים המעוניינים ללמוד לשחות ולשפר את כישוריהם בשחייה. עם זאת, בחלק מהמקרים יש יתרון לשיעור הפרטי כמו במקרה של ילדים שאינם יודעים לשחות בגיל מאוחר יחסית (9 ומעלה) או ילדים שכישוריהם אינם מספיקים לאחת מרמות הקבוצות אליהם הם מעוניינים להצטרף. השיעורים הפרטיים מתאימים גם למבוגרים שמעוניינים להשתלב בקבוצת המאסטרס של בני הרצליה ורמת השחייה נמוכה מהנדרש לקבוצה (לסיים 25 מטר ללא עצירה)

באיזה גיל ניתן להתחיל?

החל מגיל 5

מהי מתכונת השיעורים הפרטיים?

השיעורים יכולים להתקיים ביחיד או בזוג, חצי שעה כל שיעור, בתדירות לפי בקשתכם וזמינות המדריך. שימו לב שניתן לבטל הרשמה לשיעור עד 24 שעות לפני מועד השיעור. מי שלא ביטל עד 24 שעות לפני השיעור יחוייב עבור השיעור בתשלום המלא.

איך נרשמים לשיעורים?

נרשמים בקישור "הרשמה לשיעורים הפרטיים" לפי פרטי הילד ולא ההורה, שימו לב שבפעם הראשונה יש להירשם כלקוח חדש גם אם אתם רשומים כבר בבני הרצליה ורק לאחר מכן לבחור את המדריך אצלו אתם מבקשים לקחת שיעורים ולהירשם לשיעורים הפנויים. לפני תחילת ההזמנה יש לרכוש שיעור בודד או חבילה של 10+1. שימו לב שמומלץ לרכוש חבילת שיעורים של לפחות 10 מפגשים כדי לייצר רצף באימונים ולמנוע מצב שבגמר השיעורים לא תוכלו להירשם להמשך שיעורים אצל אותו המדריך כיוון שהשיעורים נתפסו על ידי לקוחות אחרים. להרשמה לשיעורים הפרטיים 

מידע כללי על בית הספר לשחייה

מהו הציוד הנדרש לחוג?
בגד ים – רצוי בגד ים צמוד לבנים ולבנות. מכנסיים ארוכים לבנים מקשים על השחייה במיוחד עבור הילדים בתחילת דרכם במים.
כובע ים – כובעי ים נדרשים לכלל הילדים בעלי השיער הארוך. כובעים עשויים סיליקון עדיפים על אלו שעשויים מבד כיוון שהם נוטים פחות ליפול.
משקפי שחייה – מומלץ לצייד את הילדים במשקפי שחייה כבר בשלב לימוד השחייה כיוון שכך הם יותר ממוקדים בהתקדמות במים ולא בעיניים השורפות. משקפי השחייה צריכים להיות קטנים (לא משקפי צלילה), ושהם יתאימו לפני הילד כך שיווצר ואקום בתוך המשקפים שימנע כניסת מים לתוכם.

מיקום החוגים?
בריכת אפולוניה

מה ההורים צריכים לעשות?

בעיקר לתמוך ולעודד את הילדים לפני ואחרי השיעור. תהיו גאים על המאמץ שילדכם משקיע ועל המיומנויות שהצליח לרכוש. זכרו שכל ילד מתקדם בקצב שלו ושזה לא מעיד על יכולתו להיות שחיין טוב בהמשך. במהלך השיעור אנו ממליצים להימנע ממעורבות בכדי לא להפריע למהלך התקין של השיעור או להסיח את הילד/ה. לשם כך מומלץ להמתין במרחק מאזור השיעור ולא בסמיכות לאזור שבו המדריך מעביר את ההוראות. תהיו בטוחים שילדכם נמצא בידיים הטובות ביותר ושהוא בדרך הנכונה והמקצועית ביותר ללמוד לשחות. במידה ויש לכם שאלות קצרות בנוגע להתקדמות הילד ניתן לפנות למדריך/כה בסיום השיעור. באשר לשאר הנושאים ניתן לפנות לרכזת הפעילות או למנהל הענף.

תחרויות ואירועים?

במהלך השנה מתקיימות שתי תחרויות פנימיות לילדי החוגים של בני הרצליה – האחת בסביבות דצמבר והשניה בסביבות יוני. התחרויות מהוות הזדמנות לשחיינים הצעירים להתנסות בתחרות ולבדוק את התקדמותם בשחייה.

למה בני הרצליה?
בני הרצליה הינה אגודת שחייה מהמובילות בישראל ובשורותיה שחו מהשחיינים הבכירים בישראל. אגודה זו רשומה באיגוד השחייה ולוקחת חלק בתחרויות השחייה הארציות. ברוח מצויינות זו בני הרצליה מפעילה את אחד מבתי הספר המקצועיים בארץ. הניסיון שיש לנו בלימוד שחייה מבטיח תוצאות טובות יחד עם הנאה וחוויה עבור הילד.
צוות המדריכים והמאמנים של בני הרצליה הוא צוות מיומן ומקצועי. כחלק מתרבות השחייה, צוות המדריכים עובר הדרכות והשתלמויות בנושא השחייה וההוראה.
בחוגי השחייה של בני הרצליה יש דגש רב על התאמה ליכולותיו וצרכיו הייחודיים של כל ילד. צוות המדריכים קשוב לתגובות הילד ומתאים את קצב ההתקדמות בחוג בהתאם.


 

 

***

 

חוגי שחייה מתקדמים

חוגי שחייה מתקדמים לילדים

בחוג השחייה של בני הרצליה לומדים ומשפרים את 4 סגנונות השחייה התחרותיים (פרפר, גב, חזה וחתירה) ומיומנויות נוספות כגון קפיצת ראש ופניות בסגנונות שונים. הילדים בחוג משפרים את יכולת השחייה שלהם ברצף בהדרגה עד להגעה לשחייה של מספר דקות ללא עצירה. קבוצות השחייה נבדלות מבחינת הגיל והרמה של השחיינים. בהתאם לכך הסגנונות והטכניקות הנלמדים בשיעורים משתנים. ברמות הגבוהות יותר יש גם שילוב אימוני סבולת וכוח. קצב ההתקדמות בחוג תלוי בגיל הילד וביכולת האישית שלו. בשיעורי השחייה של חוגי השחייה משולבים משחקי מים ופעילויות חוויתיות. אנו בבני הרצליה מאמינים שילד מאושר במים מתקדם מהר כפליים. 

מהן מטרות חוגי השחייה?
שיפור מיומנויות השחייה והטכניקה ב-4 סגנונות השחייה התחרותיים.
חיזוק שרירים הנחוצים לשחייה נכונה וליציבה נכונה כגון שרירי הגב וחגורת הכתפיים.
פיתוח גמישות הגוף וקואורדינציה במיוחד בגיל הצעיר.
שיפור קצב השחייה ומהירות דבר שבא לידי ביטוי בשיפור תוצאות בתחרויות.
יצירת הרגלי אימון ומשמעת ספורטיבית.
הקניית כושר כללי תוך דגש של הכנה לקבוצות הישג.

באיזה גיל ניתן להתחיל?
ילדים בגילאי 7 ומעלה שנמצאו במבחן הערכה מתאימים לחוגי השחייה של בני הרצליה.

מהי מתכונת החוג?
החוג פועל במתכונת שנתית בתדירות של פעמיים בשבוע, במשך 45 דקות לשיעור. החוג פועל לאורך השבוע בימים א'-ה' בשעות אחר הצהריים וביום ו' בשעות הצהריים.
הילדים משובצים לשתי קטגוריות לפי רמת השחייה שלהם:
מתקדמים – ילדים בשנת השחייה השנייה שלהם בד"כ ששולטים ב-3 סגנונות ברמת הסגנון הגס. בחוג זה משפרים את המיומנויות הטכניות של 3 הסגנונות שנרכשו קודם לכן ולומדים את בעיטת הפרפר. בנוסף לומדים מיומנויות של שחייה תחרותית כגון סיום משחה באופן חוקי, פניות וזינוקים. דגש רב ניתן על עבודת רגלים חזקה ורציפה. הילדים בחוג מתקדמים משפרים את יכולת השחייה שלהם ברצף בהדרגה עד להגעת שחייה של מספר דקות ללא עצירה.
שחיינים – ילדים ששולטים ב-3 סגנונות לפחות ברמה טובה (נקי). בקבוצה זו מעבר לשיפור הטכני של 4 הסגנונות השחיינים מפתחים מיומנויות של סבולת שרירים (בעיקר של רגלים), יכולת אירובית ברמה גבוהה, ורכישת הרגלי אימון שחייה.

חוג שחיינים בתדירות של 3 פעמים בשבוע – למעוניינים להעלות הילוך בשחייה, להשתפר מהר יותר, ולהגיע רמת שחייה גבוהה יותר.

תחרויות ואירועים?

במהלך השנה מתקיימות שתי תחרויות פנימיות לשחייני החוגים של בני הרצליה – האחת בסביבות דצמבר והשניה בסביבות יוני. התחרויות מהוות הזדמנות לשחיינים הצעירים לבדוק את התקדמותם בשחייה ולהתנסות במשחים ב-4 סגנונות השחייה כפי שיפורסם בתקנון התחרויות.

איתור שחיינים לנבחרות

החל מתחילת עונת הקיץ בסביבות חודש מרץ הצוות המקצועי של האגודה בהובלת המאמן הראשי מתחיל לאתר שחיינים לקבוצות התחרותיות לשנת הפעילות הבאה שתפתח בספטמבר. ילדים בקבוצות החוג המתקדמות בגילאי 8-9 בעלי כישורים מתאימים כפי שהוערכו על ידי המדריכים שלהם, מוזמנים למספר ימי העשרה והערכה. בימים אלו יש לילדים ולהורים הזדמנות להכיר את הצוות המקצועי ואת השחייה התחרותית, ולצוות המקצועי זו הזדמנות לבחון את יכולות הילדים. לאחר סיום מפגשי ההעשרה בסביבות חודש יולי ניתנות המלצות לשחיינים לקבוצות המתאימות להם בשנה הבאה. חשוב לזכור שלא כולם מתאימים לקבוצות התחרותיות ובמקרים רבים שחיין שלא היה בשל בשנה אחת לקבוצה תחרותית התאים לה בשנה שאחרי לכן חשוב להמשיך להתאמן ולשפר יכולות.

איך מצטרפים לחוג?
יש לעבור מבדק שחייה להתאמת קבוצה על פי גיל ורמה. יש להגיע למבדק שחייה עם בגדי ים, כובע שחייה לבעלי שיער ארוך ומשקפי שחייה. מבדקים מתקיימים בימי שני 17:15-18:00 ובימי רביעי 18:00-18:45. 

 

 

 

קבוצות הנוער

בקבוצות הנוער של בני הרצליה משפרים את 4 סגנונות השחייה התחרותיים (פרפר, גב, חזה וחתירה) ומיומנויות נוספות כגון קפיצת ראש ופניות בסגנונות שונים.
לקבוצות הנוער מצטרפים לאחר שהנערים רכשו מיומנויות שחייה טובות והם מצליחים לשחות לפחות סגנון שחייה אחד ברמת הסגנון הנקי.
קבוצות השחייה נבדלות מבחינת הגיל והרמה של השחיינים. בהתאם לכך הסגנונות והטכניקות הנלמדים בשיעורים משתנים. ברמות הגבוהות יותר יש גם שילוב אימוני סבולת וכוח.

מהן מטרות חוגי השחייה?
שיפור מיומנויות השחייה והטכניקה ב-4 סגנונות השחייה התחרותיים.
חיזוק שרירים הנחוצים לשחייה נכונה וליציבה נכונה כגון שרירי הגב וחגורת הכתפיים.
פיתוח גמישות הגוף וקואורדינציה במיוחד בגיל הצעיר.
שיפור קצב השחייה ומהירות דבר שבא לידי ביטוי בשיפור תוצאות בתחרויות.
יצירת הרגלי אימון ומשמעת ספורטיבית.
הקניית כושר גופני כללי ובעיקר יכולת אירובית.

תחרויות ואירועים?

במהלך השנה מתקיימות שתי תחרויות פנימיות לשחייני החוגים של בני הרצליה – האחת בסביבות דצמבר והשניה בסביבות יוני. התחרויות מהוות הזדמנות לשחיינים הצעירים לבדוק את התקדמותם בשחייה ולהתנסות במשחים ב-4 סגנונות השחייה כפי שיפורסם בתקנון התחרויות.

באיזה גיל ניתן להתחיל ואיך מצטרפים?
נערים/ות בגילאי 13 ומעלה שנמצאו במבחן הערכה מתאימים לחוגי השחייה של בני הרצליה. 

מהי מתכונת החוג?
נוער פעמיים בשבוע שעה כל אימון – בחוג זה משפרים את המיומנויות הטכניות של 4 הסגנונות שנרכשו קודם לכן ולומדים סגנונות חדשים במידה ולא יודעים עד כה. בנוסף לומדים מיומנויות של שחייה תחרותית כגון סיום משחה באופן חוקי, פניות וזינוקים. דגש רב ניתן על עבודת רגלים חזקה ורציפה. בחוג משפרים את יכולת השחייה ברצף בהדרגה עד להגעת שחייה של מספר דקות ללא עצירה.
נוער 3 פעמים בשבוע – אימוני מים באורך שעה כל אחד בשילוב פעמיים אימוני כושר יבשים – שילוב של אימוני שחייה מתקדמים בהם משפרים יכולות טכניות של 4 הסגנונות, מיומנויות שחייה ומפתחים את מרכיבי הכושר הגופני: זריזות, מהירות, כוח, גמישות, סבולת לב-ריאה.

איך מצטרפים לחוג?
יש להגיע למבדק שחייה עם בגדי ים, כובע שחייה לבעלי שיער ארוך ומשקפי שחייה. שימו לב שחוגי השחייה התמלאו ועל כן אין מבדקי שחייה עד להודעה חדשה.

***

קבוצות המבוגרים 

מאסטרס

קבוצות המבוגרים של בני הרצליה מציעות לתושבי הרצליה ללמוד שחייה, להשתפר בטכניקה בשחייה, ולפתח כושר גופני. בקבוצה החברים בני 18 ומעלה כשחלקם שחו בילדותם במסגרות תחרותיות ולא תחרותיות וחלקם לא שחו בילדותם ורכשו את מיומנויות השחייה במסגרת הקבוצה. מסלולי האימון בקבוצה מותאמים לפי רמת השחיין כך שכל אחד מתאמן בהתאם ליכולתו וצרכיו.
תנאי הקבלה לקבוצות הוא לסיים בשחייה רציפה 25 מטר (מרחק של רוב בריכות השחייה הציבוריות). אם עדיין אתם לא ברמה הזאת נציע לכם לקחת סדרה של שיעורים פרטיים כדי לרכוש סגנון ראשון ברמה בסיסית או להצטרף לקבוצת המבוגרים המתחילים שלנו שם לומדים את סגנונות השחייה ורוכשים יסודות.
המאמנים בקבוצות המבוגרים מתאימים את התרגילים לרמתכם ופועלים לשפר את הסגנון שלכם על ידי תיקון טעויות ושילוב תרגילי סגנון. מעבר לשיפור הטכניקה בשחייה וללימוד 4 סגנונות השחייה, משולבים באימונים באופן הדרגתי תרגילי רגלים ותרגילי שחייה אירובית שמשפרים את הכושר הגופני אך גם מסייעים לשפר עוד את הטכניקה ומיומנויות השחייה. באופן הדרגתי מגיעים בקבוצה לנפח יפה של 2-2.5 ק"מ בשעת אימון. חלק מהשחיינים שמעוניינים בכך מתחרים במסגרת תחרויות מאסטרס בשחייה ותחרויות טריאתלון. שחייני הקבוצה מוזמנים להירשם לאיגוד השחייה דרך אגודת בני הרצליה ולייצג אותה בתחרויות.
האימונים מתקיימים בתדירות של 3 פעמים בשבוע מתוכן בוחרים שני אימונים שמגיעים אליהם. האימונים מתקיימים בימי שני, שלישי וחמישי בשעות 20:00-21:00.
ניתן להגיע לשיעור ניסיון ולהירשם לקבוצה דרך "הרשמה לחוגים".

מתחילים

קבוצה זו מיועדת למבוגרים (גילאי 18 ומעלה) ללא ידע מוקדם בשחייה או שיודעים סגנון ברמה שלא מאפשרת לסיים 25 מטר או שיודעים סגנון אחד כמו חזה ורוצים ללמוד סגנון שני כמו חתירה. הקבוצה היא קטנה – 5-6 שחיינים ומאפשרת רכישה מהירה של סגנונות השחייה. בהמשך מומלץ לעבור לקבוצת המאסטרס בה ממשיכים לשפר טכניקה אך גם לפתח מיומנויות כושר גופני ושחייה ברצף.

 

.


 

מפת פעילויות

לוח שנה

חפש אירועים לפי תאריך

הרשמה לחוגים
X
ענפי הספורט