טניס שולחן

טניס שולחן הוא ספורט ותיק אשר הומצא לפני כמה מאות שנים. המשחק קיים בארצות רבות וזוכה לפופולאריות גבוהה לאחרונה בעיקר בארצות המזרח כמו סין וקוריאה ובמספר ארצות באירופה. ארצות כמו שבדיה וגרמניה הן מעצמות טניס שולחן ובגרמניה מתקיימת הליגה הטובה בעולם לטניס שולחן ליגה אשר ממומנת על ידי חברות מסחריות ואשר מושכת אליה שחקנים מכל רחבי העולם.
אליפות העולם בטניס שולחן מתקיימת כל שנה כאשר שנה אחת זו אליפות ליחידים ושנה אחריה אליפות לקבוצות.

השנה לקחו השחקנים הסינים את כל הגביעים והתארים.

בישראל ענף טניס השולחן הינו ענף חובבני אם כי בתחום הנבחרות חל שידרוג רציני עם העלייה הגדולה מברית המועצות לשעבר אשר הביאה לישראל שחקנים ברמה גבוהה בעיקר בקרב הנשים. בפעם הראשונה השתתפה שחקנית טניס שולחן ישראלית באולמפיאדת אתונה, אירוע אשר נתן דחיפה לענף.

בטניס השולחן חלו גם כמה שינויים בעיקר בגלל החשיפה והשידורים בטלוויזיה.
המשחק שבעבר היה הגנתי וסטאטי, הפך יותר אתלטי מהיר ומסובב. כלומר יותר תנועות סיבוביות אשר הוכנסו בשנות ה- 60 תנועות אשר מקנות יותר אחוזי הצלחה בהתקפה.
לפני שנתיים עבר הענף שינוי רדיקאלי. כפועל יוצא של השידורים בטלוויזיה הגדילו את הכדור כדי שיהיה בולט יותר לצופים. מדובר בהגדלה של 2 מילימטר של כדור טניס השולחן, שינוי משמעותי לשחקנים. שינוי נוסף הוא המעבר לספירת נקודות ל-11 במקום 21 כדי להפוך את המשחק ליותר דינמי.

למה טניס שולחן:
מקצוע טניס השולחן אינו מקצוע המוני, הוא פועל בקבוצות קטנות ומוגבל למעט שחקנים. בישראל עוסקים בטניס שולחן כ- 1000 ספורטאים פעילים מבוגרים ונוער. טניס שולחן ידוע כספורט קואורדינטיבי מצוין מכיוון שהוא דורש מהספורטאי מהירות תגובה וחשיבה בו זמנית, הוא מפתח את כל החושים, אינו אלים ואפשר לעסוק בו שנים רבות. טניס שולחן מפתח את המוח כי על השחקן מוטל להגיב בבת אחת לשפע של גירויים המגיעים בו זמנית: גירויים גופניים ומנטליים.

ניתן לעסוק בטניס שולחן כספורט עממי ולכן הוא פופולארי מאוד במקומות עבודה כפעילות הפגתית. טניס שולחן לא דורש מתקנים מסובכים או תנאים מיוחדים ולכן ניתן לעסוק בו כמעט בכל מקום. מפעלים רבים בארץ מחזיקים מתקני טניס שולחן במקומות העבודה והעובדים עוסקים בפעילות במשך היום.
 
מועדון טניס שולחן של בני הרצליה הוא מועדון מקצועי ואינטימי בו פועלת קבוצת שחקנים צעירים ובוגרים.
מועדון טניס שולחן פועל באולם החדש והממוזג של חטיבת הביניים שמואל הנגיד והוא מציע אפשרויות ללימוד המקצוע מגיל צעיר, (כתה ג') תוך בניית תכנית אימונים אישית לכל שחקן על פי יכולתו. 
בנוסף, מתקיימות במועדון פעילות שחקנים בוגרים אשר משחקים עם הצעירים ועוזרים להם לשפר את יכולתם
בימי ד' מתקיימת פעילות לחובבים צעירים ומבוגרים בהדרכת מאמני המועדון.


המועדון פתוח לפעילות בימים א',ג',ד',ו' בשעות אחה"צ  לאימוני טניס-שולחן ותחרויות. 
מבחני קבלה ואימון ניסיון ימים א',ג' משעה 15:30

קבוצות הליגה של המועדון:
קבוצת הנוער של בני הרצליה; אריאל בר, איתי מלכה, רועי גרינברג, יובל ליאור, ליגה לאומית- מחוז צפון. 
קבוצת הנערים תשחק בליגה ארצית נוער- ובה בולטים; גיא , רומי, עומר. 
קבוצת הנשים של המועדון- אלופה ומחזיקת גביע המדינה שנתיים רצוף! מככבת בה מרינה קרבצנקו-המאמנת שחקנית, כרמית דור ואירה טקסייב. 
בבוגרים מובילים אבנר לוין, דרור יהודה, ארז סלע ומרינה המשחקת גם בליגה לגברים( על) 
בליגה לאומית בוגרים; ארז זכריה, גנאדי גרינברג, כרמית, ואריאל בר.לפרטים נוספים:
מרינה קורבצ'נקו – 054-9429893