כתבה

טניס בני הרצליה

מאת: סיון סנדרס 28/08/2014
ראיון עם רוני קריגסמן מנהל הענף

הספורט הלבן בהרצליה


ענף הטניס של בני הרצליה הוא בין המובילים בישראל ומציע לכל אחד מאתנו לבוא ולהתנסות במשחק הטניס. הענף פועל בשני מועדונים, בנווה עמל ובקאנטרי הרצליה.

רוני קריגסמן, מנהל ענף הטניס של בני הרצליה, מאמן טניס בכיר אשר קידם וטיפח דורות של שחקנים ובנוסף היה מנהל מקצועי ואחראי על תכניות הנוער של איגוד הטניס בישראל עד 2011.

עד כמה נכונה התדמית של הטניס כספורט קשה ויקר?

"ענף הטניס עבר שינויים בשנים האחרונות והיום מאד קל ללמוד, היום המועדונים משתמשים בציוד חדיש, והמחבטים מותאמים לגודל הילד הן ברמת הקוטר והן ברמת הכובד של המחבט".

עבור מי ומאיזה גיל פותח הענף את שעריו? "הענף מטפח ילדים מגיל 3 ומעלה בתכנית ייחודית שפותח במועדוני הטניס של בני הרצליה, "פרו טניס". בין היתר מקיים הענף פעילות לבוגרים, מעל גיל 18. לכל הגילאים ניתנת האפשרות להתאמן בקבוצות ובאימונים אישיים בכל ימות השבוע."

 מה הייחודיות של ענף הטניס של בני הרצליה?

"אנו מייחסים חשיבות רבה לעניין החינוך לספורט, המאמנים שלנו כולם בוגרי וינגייט ומעבר לכך  הענף הינו מרכז חברתי והאווירה בו היא משפחתית עם יחס אישי לכל שחקן. בית הספר לטניס פועל במהלך 12 חודשים בשנה (כולל יולי – אוגוסט) והילדים שבאים להתאמן מבלים במועדון חלק גדול משעות אחה"צ מעבר לשעות האימון.

אימוני הקואורדינציה אותם מקבלים הילדים (בעיקר בגילאי 3-11) הם ייחודיים לענף הטניס. באימונים אלו הילדים נחשפים למגוון תרגילים שהם הבסיס להתפתחות הלמידה, ההתנהגות, רכישת ביטחון עצמי ובעיקר תפקוד טוב בעת לחץ סביבתי עם גורמי סיכון שונים, כלומר הילדים לומדים להגיב נכון ומהר ועל ידי כך להימנע מפציעות ולתפקד בצורה איכותית."

איזה יכולות גופניות וספורטיביות משפר ספורט הטניס?

"הטניס משפר את התגובה המהירה, ריכוז, שיפור מיומנויות, משמעת, התמודדות נכונה עם הצלחה וכישלון, מודעות לגוף ובנייה נכונה של הילד מבחינה מנטאלית ופיסית באופן ייחודי."

איזה ערך מוסף מספק ספורט הטניס בכלל והענף בבני הרצליה בפרט?

"בנוסף לתוכנית האימון הרגילה נהנים שחקני המועדון מהעשרה בנושאים כמו תזונה נכונה, אימוני כושר ייחודיים עם מאמן כושר, פעילויות משפחתיות,קייטנות, אירועים לגיבוש חברתי, מחנות אימון בארץ ובחו"ל, תחרויות פנימיות, אזוריות וארציות ואליפויות מקומיות המותאמות לרמת השחקנים. לשחקנים בגילאי 3-8 יש לנו אימוני קואורדינציה מיוחדים, התורמים להם לפיתוח מיומנויות המשחק בפרט ולתפקוד הגופני בכלל".

עד להיכן יכולים להגיע המוכשרים והמתמידים במיוחד במסגרת הענף ובמסגרת הארצית והבינ"ל?

"ברמה העקרונית אנו לא "מוכרים" חלומות להורים, אנו מסבירים שמי שיעסוק בענף הטניס מובטחת לו ילדות מלאת הנאה, כייף וספורט. אם באמת אנו מזהים שחקן מוכשר שמשקיע ומתמיד אנו בבני הרצליה נתנו ונותנים את כל מה שדרוש לשחקן בכדי להגיע לרמה הארצית הגבוהה."

שאלה אחרונה: תמיד חלמתי ללמוד טניס ועד היום זה לא יצא, האם אני יכול להתחיל עכשיו בגילי?

"ברור, כל אחד יכול, יש לנו שיעורים למבוגרים בקבוצות או בשיעורים פרטיים. אני מאמין כי כל אחד צריך לעסוק בספורט כלשהו, הטניס מציע לך שילוב של עיסוק בספורט באוויר הצח, בשעות גמישות (בוקר או ערב מאוחר)."


"אני מזמין את כל מי שמעוניין ומתעניין לבוא ולבקר אותנו במועדונים, להתרשם ולהכיר מקרוב את האיכות והרמה של הענף."

ישנן אפשרויות מגוונות להיחשף למשחק הן מבחינת רמות הקבוצות והן מבחינת מספר הפעמים ושעות האימון בשבוע. הענף פועל בשני מועדונים, בנווה עמל ובקאנטרי הרצליה. בנווה עמל ישנם 8 מגרשים מתוכם (2 חימר), בקאנטרי 5 מגרשים ובשני המועדונים יש בנוסף: חדרי כושר, סככות, חדרי לימוד, מזנונים, שירותים ומקלחות. הפעילות במועדונים מתקיימת בכל ימות השבוע.

הטניס נחשב לענף ספורט תרבותי ביותר, כל העוסקים בו מחויבים להתנהג בצורה הולמת ולכבד את המאמנים, את חבריהם לקבוצה ובעיקר את עצמם.

 

ליצירת קשר, הצטרפות וקבלת פרטים נוספים, מועדוני הטניס של בני הרצליה נותנים מענה טלפוני בין השעות 15:00-21:00 בטלפון 09-9564646 tennisherzelia@gmail.com

בפייסבוק ובאתר החדש של בני הרצליה www.bho.co.il